PostHeaderIcon Fenerbahçe Ülker Two Nations Cup’ta boy gösterecek

Türk ve Yunan sporcuları,  kulüp ve milli takımlar düzeyinde bir araya getirecek olan Two Nations Cup organizasyonu dahilinde, 1-2 Ekim tarihlerinde Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenecek 4’lü basketbol turnuvasına Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız da katılacak. Fenerbahçe Ülker’in turnuvadaki rakipleri Yunan Takımları Olimpiakos ve Panathinakios ile Anadolu Efes olacak.

Çok branşlı bir turnuva formatını taşıyan Two Nations Cup, Türk ve Yunan takımları arasındaki basketbol turnuvaları ve kürek yarışları şeklinde yapılacak. Sportif misyonunun yanı sıra, sporun birleştirici gücü ve temsil ettiği ortak değerler sayesinde Türk ve Yunan ulusları arasındaki dostluk bağlarını daha da güçlendirmeyi amaçlayan turnuvada olimpizm ruhuna da vurgu yapılacak.

Avrupa öncesi son ciddi prova olacak

Two Nations Cup Basketbol turnuvalarına Yunanistan’dan Olimpiakos ve Panathinakios, Türkiye’den ise Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker hem A Takım hem de genç takımları ile katılacak. Kürek Yarışı’nda ise Türkiye ve Yunanistan 8 Tek Dümencili milli takımları sahne alacak. Türkiye ve Yunanistan’ın Avrupa’da da iddialı 4 takımının katılacağı turnuva, bu takımlar için 2011-2012 sezonu öncesi yapacakları son ciddi prova da olacak. Turnuva ayrıca, Mayıs 2012’de İstanbul’da, Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılacak olan Turkish Airlines Euroleague Final Four’u için de bir ön hazırlık ve test turnuvası olacak. Turnuvanın biletleri 15 Eylül tarihinde satışa çıkacak. Biletix gişelerinden ve internet sitesinden ( www.biletix.com ) satışa sunulacak biletler, maç günleri de salon gişelerinden alınabilecek. 10 TL ile 40 TL arasında satışa çıkarılacak biletlere, 2 günlük kombine bilet alan sporseverler için % 20 indirim uygulanacak. Basketbol turnuvasının programı şöyle:

1 Ekim /Cumartesi

* Anadolu Efes – Panathinaikos
* Fenerbahçe Ülker – Olympiacos

2 Ekim /Pazar

* Junior Team All Star Game
* Anadolu Efes – Olympiacos
* Fenerbahçe Ülker – Panathinaikos

(Maç saatleri 19 Eylül’de yapılacak basın toplantısında açıklanacak)

Kulüplerin genç takımları da mücadele edecek

Etkinlikte yer alacak kulüplerin genç takımları da İstanbul’da Two Nations Cup Genç Takımlar Turnuvası’nda buluşacak. Genç takım maçları 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde Haldun Alagaş Spor Salonu’nda oynanacak. Basketbol severler ayrıca,  2 Ekim Pazar günü Abdi İpekçi Spor Salonu’nda A Takım maçlarından önce, Türk ve Yunan genç oyuncuların birlikte oluşturacağı karma takımlarla oynanacak “All-Star” maçını da izleyebilecek.

Kürek yarışı 23 Ekim’de Haliç’te yapılacak

Basketbolla birlikte 2011 Two Nations Cup takvimine giren kürek yarışı ise 23 Ekim Pazar günü Haliç parkurlarında yapılacak. Türkiye ve Yunanistan 8 Tek Dümencili Milli Takımları, Haliç’te ezeli rekabetin ilk adımını atarken izleyicilere görsel bir şölen de yaşatacak.

Organizasyon gelecek yıl yeni spor dalları ile sürdürülecek

İki ulus arasındaki barışın ve dostluğun desteklenmesi için spor aracılığıyla insanları bir araya getirmek ana hedefiyle yola çıkan Two Nations Cup,  önümüzdeki yılla birlikte diğer spor dallarını ve kadın sporcuları da çatısı altına alarak genişleyecek. Organizasyonla ilgili bilgilere  www.twonationscup.com sitesinden ulaşılabilir.

Yorumunuzu Ekleyin

*
Radyo FENERBAHÇE
Radyo FENERBAHÇE